SBÜ Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hast.

Milli Futbolcularımızdan Anlamlı Ziyaret
Hastanemiz ve Hayata Renk Ver Derneği'nin birlikte düzenlediği organizasyonla, Arda Turan ve Emre Belözoğlu, hastanemizde yatmakta olan kalp hastası çocuk ve gençleri ziyaret etti.

Yıldız oyuncular Arda Turan ve Emre Belözoğlu, kalp nakli bekleyen Fenerbahçeli Resul Çetin’i tedavi gördüğü hastanemizde ziyaret etti. Karşısında milli futbolcuları gören Resul Çetin, heyecanını gizleyemedi.
Hastanemizde yatan ve kalp nakli bekleyen çocukları ziyaret eden Arda Turan ve Emre Belözoğlu, çocuklarla tek tek ilgilendi. Hastanemizde kalp nakli bekleyen Resul Çetin’i de ziyaret eden futbolcular, bir süre beklemek zorunda kaldı. Odasına gelen Resul Çetin ise futbolcuları karşısında görünce heyecanını gizleyemedi.
Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Mehmet Eren, “Çocuk Kalp Cerrahisi’nde kalp nakli bekleyen çocuklarımız var. Toplumun dikkatini çekmek için sağ olsunlar bu arkadaşlar buraya geldiler. Şuan hastanemizde 4 çocuğumuz kalp nakli bekliyor. Toplumumuzdan bu konuda biraz daha hassasiyet göstermesini bekliyoruz” diyerek, futbolculara teşekkür etti.
“Arda Atletico Madrid’den geldi” diyen Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, “Elimizden geldiği kadar böyle organizasyonlarda yer almaya çalışıyoruz. Bana yakındı zaten Kadıköy ama Arda sağ olsun Atletico Madrid’den geldi. Yukarda birçok güzel kardeşimiz var. Onları bir nebze olsun mutlu ettiysek ne mutlu bize. Çünkü biraz önce söylediğimiz gibi yeni yeni bir şeyler öğreniyoruz. Herkesin bilinçlenmesi lazım. Böyle projelere destek vermesi lazım. Biz de bugün burada olarak elimizden geldiğince burada olan kardeşlerimize destek vermeye çalışıyoruz” dedi.
Arda Turan ise, “Ziyarete geldik. Amacımız organ nakline dikkat çekmekti. Gerçekten hayati bir konu. Buradaki hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Burada yatan hastalar İnşallah bir an önce sağlıklarına kavuşurlar” dedi.
Resul Çetin yaşadığı mutluluğu anlatarak, “Hayatımı Fenerbahçe’ye adamış bir insanım. Gerçekten heyecanlıyım” dedi. Futbolcuları bekletmesi ile ilgili bir soruya ise Resul Çetin, “Ben 24 yıldır bekliyorum” şeklinde esprili bir yanıt verdi.
Futbolcular, vatandaşların yoğun ilgisi arasında hastanemizden ayrıldılar.

Videoyu İzlemek İçin

http://video.ntvmsnbc.com/arda-ve-emre-moral-verdi.html#arda-ve-emre-moral-verdi.htmlSkip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin